Subskrybuj Mój Kanał


Emmers


Logowanie


Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.Poradniki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

cleanmgr

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Bez nazwy 1

Jeżeli instalujemy Windows 10 na nowym komputerze, na którym nie ma żadnego systemu operacyjnego, lub też chcemy sformatować dysk, pozbywając się z partycji systemowej wszystkich danych z poprzedniego systemu musimy wykonać następujące czynności:

Rozruch komputera z płyty instalacyjnej Windows 10

Najpierw musimy skonfigurować komputer tak, by uruchamiał się z napędu DVD, do którego włożymy płytę instalacyjną systemu Windows 10. Od kilku lat nie musimy już uruchamiać BIOS-u komputera i przestawiać opcji rozruchu. Większość komputerów posiada opcję  wyświetlenia menu rozruchowego - tak zwanego Boot Menu. Z menu rozruchowego wystarczy tylko wybrać napęd DVD, uruchamiając w ten sposób instalator dziesiątki. Producenci stosują różne rozwiązania w tym zakresie - najczęściej jednak Boot Menu wywołamy, korzystając z klawiszy F9,F12, ESC lub TAB , szczegółowych porad musimy poszukać w instrukcji obsługi płyty głównej.

Do napędu DVD wkładamy płytę instalacyjną systemu Windows 10 i restartujemy komputer.

Gdy tylko pojawią się pierwsze informacje rozruchowe (ilość pamięci operacyjnej, podłączone dyski twarde, model płyty głównej), to w wypadku komputera wyposażonego w AwardBIOS wciskamy klawisz F12. Jeżeli nasz komputer zamiast tekstowych informacji wyświetla logo producenta, to klawisz aktywujący menu rozruchowe wciskamy podczas wyświetlania tego logo.

.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Pokazuję sposób uaktywnienia paska szybkiego uruchamiania do którego możemy przenieść wszystkie zalegające na pulpicie skróty, dzięki czemu  nasz pulpit stanie się bardziej przejrzysty i funkcjonalny.Pasek szybkiego dostępu  znany jest z wcześniejszych wersji Windows: Windows XP i Windows Vista,  w Windows 7, 8 i nowszych wersjach  nie został zlikwidowany tylko ukryty i jak widać można go aktywować i korzystać.

podpis emmers2

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Da tych, którzy chcą  zmienić domyślny wygląd systemu Windows8.1 (updae 1) przygotowałem bibliotekę systemową Imageres.dll. Zamiana tej biblioteki zmieni nam diametralnie wygląd ikon systemowych i uatrakcyjni standardowy wygląd Windows. Tak wyglądają nowe ikony:
image001

image002